o çocuğa iyi davranın.

Bizler büyüdük. Çocukluğumuz anılarda kaldı. Bir daha yaşanmayacak o yıllar tarihteki yerini alırken hatırladığımız ve sakladığımız resimlerden başka bir şey yok. Bir çoğumuz geçmiş zamanda bazı anlara dönmeyi hayal etmişizdir. Neler feda etmek isterdik o zamanlara dönmeye. Yaşadığımız bu dünyada başımıza gelen birçok olayı kabullendiğimiz gibi o düşlediğimiz günlerin bir daha geri gelmeyeceğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Çocukken her şey farklıydı. Ağaçlar daha yüksek, renkler daha parlak ve her yeni gün bir öncekinden daha ilginç. Daha da önemlisi, hafızamızda uzun süre kalan bazı şeyler olur hatta bazen sonsuza dek bizimle olurlar ve o hatıraları hiçbir zaman unutamayız. Çocukluk anıları benim hayatında özel bir öneme sahiptir ve hemen hemen herkes tarafından kendi çocukluk anılarına değer verir. Ben büyüdükçe, hayatının en güzel dönemi olan çocukluğunu daha da özledim. Bir çocuğun hayatında büyük hayaller yoktur. Yetişkin hayatının stresinden ve tatsızlığından uzaktır. Yaşam sloganı “ye, iç ve mutlu ol” olarak kalır. Çocukluğun cazibesi unutulamaz. Bu anılar kişinin hayatı üzerinde sonsuz bir etki bırakır.

Aynı benim için de geçerli. Çocukluğumun günlerini hatırladığımda çok seviniyorum; keyifle geçirdiğim keyifli bir dönemdi. Meraların doğal güzelliğinin tadını çıkararak açık tarlalarda özgürce dolaşırdım. Çocukluk günlerimin anıları aklımda hala taze. Zevk dolu o günlerin geri dönmesini dilememe rağmen, bunun geçmişte kaldığını biliyorum.
Çocukluk, hayatımızın bir parçası olduğu için özgürce ve dolu dolu yaşanması gereken bir zamandır, çok güzel, mutluluk dolu, komik sohbetler ve anılar. Hayatın en mutlu anları, bundan zevk aldık çünkü bu hayatın geri gelmeyecek bir parçası ve yetişkinlik ve gençlik yıllarında olduğu gibi zevk alabileceğiniz tek an, büyüyüp yaş ilerledikçe çok fazla yükünüz ve çok meşguliyetiniz olacak Çocukluk, kimsenin kesintiye uğratmayacağı her şeyi yapabildiğiniz, her türlü eğlenceyi yapabildiğiniz, herhangi bir şey yiyebildiğiniz, çalışma yükünün olmadığı hayatınızdaki bir zaman dilimidir

 Saklambaç bizim deyimimizle körebe oynamak. Bu oyunun zamanın başlangıcından beri var olmasının bir nedeni var mıdır bilemiyorum. Saklanmak ve bulunmak eğlenceliydi ve aramak da eğlencelidir. Kimsenin sizi bulamadığı bir saklanma noktasını keşfetmeniz de en keyifli eğlencesiydi bu oyunun.

Hepimizin çocukluk yıllarında hem iyi hem de kötü anıları mutlaka vardır. Uzun zaman öncesine ve son zamanlara ait anılarınız var. Dahası, bazı anılar zor günleri atlatmamıza yardımcı olur ve iyi günlerde bizi neşelendirir kimin aklından geçmedi ki şimdi o çocukluk yıllarında olmayı keşke o yıllara dönsek o hayatı yeniden yaşasak. Çocukluk yıllarımız tek gösterimlik bir filmdi oynadı ve bitti bugün sadece o filden aklımızda kalanları hatırlayabiliyoruz ve o film bir daha hiç oynamayacak. Çocukluk Anılarımız, hayatımızın sorunsuz bir şekilde sürdürmemize yardımcı olan küçük şeylerdir. Diğer bir deyişle, anılar yeri doldurulamaz ve bizim için çok değerlidir. Hatalarımızdan ders almamıza ve bizi daha iyi hale getirmemize yardımcı olurlar.   Kişinin çocukluk anıları herkes için değerlidir. İçinizdeki çocuğu hayatta tutmaya yardımcı olurlar. Dahası, yetişkin yaşamları arasındaki gülümsememizin de bir nedenidir bazen yaşımız kaç olursa olsun, her birimizin içinde daima bir çocuk vardır lütfen o çocuğa iyi davranın.

Loading

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share
Translate »
error: Content is protected !!
Scroll to Top